Double Face

Double Face

Double Face - Ultra Microfiber 40x40


Double Face е микрофибер крпа со две различни лица. Идеална за аплицирање/бришење восок, селант и течни заштити.
Овој производ се препорачива со Quick Detailer, како Perfecta, Cupido, Reflecto или Fast Cleaner...
Страната со кратко влако е наменета за  аплицирање и чистење
Страната со долго влкно е наменета за отстранување полир паста, каде е потребна максимална нежност при бришењето
Може да се користи и за внатрешен дел во возилото.

Големина : 40 x 40 см.                               

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 9530
  • Производител: Labocosmetica
  • Код: Double Face
  • Достапност: На залиха
  • 380 MKD
  • Без данок: 322 MKD