Mix

Mix

MIX - Концентриран течен детергент за перење алишта , pH 10 

Благодарение на својата ексклузивна формула  гарантира чистота, свеж мирис и брилијантена белина, ги елиминира сите видови на загадување од перење без да и наштети на животната средина. MIX може да се истури директно во просторот за дозирање за детергент во машината за перење или во дозер топка, која се става директно во тапанот. За тврдокорните дамки (маснотии, кафе, сос, вино или мрсни траги на кошула јака и ракави, маици, итн) се применуваат концентрати од течност MIX директно врз флеката пред ставање на алиштата во машината за перење.

Упатство за употреба: следете ги инструкциите: тврдоста на водата во Француски степени / дози кај Г. СЕКОЈ 4/5 кг АЛИШТА

Мека      0-15 ° F / 120 g -
средна 16-25 ° F / 150 гр -
тврда  > 25 ° F / 180 гр.

Професионална употреба.

Пакување 5 kg.

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 4181
  • Производител: MA-FRA
  • Код: Mix
  • Достапност: На залиха