Neve

Neve

Neve - Неутрален детаилинг шампон / Detailing pre-wash foam

Neve е pH неутрален и  високо пенлив шампон за пред-миење кој има моќ како алкален производ. Овој производ е биоразградлив, слободен од фосфати со висока пенливост која се задржува многу подолго од сличните производите со иста намена.  Неговата формула дава максимална безбедност на сите површини, како и најделикатните - хром и алуминиум. 

Neve  е безбеден за аплицирање на површини третирани со восок, силант, керамичка и нано заштита, со заштита доколку се користи и под дирекно сонце во топли денови од годината.
Neve се разредува во вода 1:25 до 1:50 максимум за "foam lance", во зависнот од нечистотијата која треба да биде третирана на површината.


Пакување: 1000 мл.


                                                     
Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 5849
  • Производител: Labocosmetica
  • Код: Neve
  • Достапност: На залиха
  • 690 MKD
  • Без данок: 585 MKD