Ductile

Ductile

Ductile - APC Cleaner ( All Purpose Cleaner)


Ductile All Purpose Cleaner е повеќе наменски производ кој дозволува да се користи на секој ден од возилото надвор и внатре. Погоден е за хемиско и детално чистење на ентериерот, како и секој надворешен дел вклучувајќи и чистење мотор.

Наменет е за користење во било која машина (торнадор, ротор џет, екстрактор) за внатрешно или надворешно миење, притоа остава долготраен чист и свеж мирис. 

Упаство за употреба:

- Надворешно  1:3  за чистење мотор ( масни делови)  и фелни.  1:20 - 1:30 за миење на возило

- Внатрешно   1:10 /15  за хемиско чистење на ткаенина, кожа или алкантара,  1:20/25 за пластика  


Пакување : 500мл.


                                                    

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 6256
  • Производител: Labocosmetica
  • Код: Ductile
  • Достапност: На залиха
  • 790 MKD
  • Без данок: 669 MKD