Брусалка со сет за репарирање

Брусалка со сет за репарирање

Брусалка со сет за репарирање 

 • Компактен и лесен 
 • Ергономски дизајн 
 • Брзо и лесно работење 
 • Одличен за мали делови на површини 
 • Мини орбитал брусалка со 2" (50 mm) и 3'' (75 mm) H&L дискови 
 • Регулатор за контрола на моќност 
 • Вклучува: (1) 2'' (50mm) и 3'' (75 mm) дополнителни дискови 
 • (10) 2'' (50 mm) 320,400 и 600 груба брусна хартија 
 • Дијаметар на диск : 50&75
 • Модел на дискот : H&L 
 • Брусна хартија: 50&75 
 • Дијаметар на орбита: 0.09375 mm 
 • в/мин во слободен од : 15000 rpm 
 • Висина над вретено: 145 mm 
 • Вретено : 1/4 '' -20 UNC 
 • Тежина: 0.68 kg 
 • Ниво на бучава  : 86.2 db(A)
 • Потрошувачка на воздух: 9.9 l/s 
 • Просечна потрошувачка на воздух: 5 l/s


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

 • Прегледи: 5813
 • Производител: MA-FRA
 • Код: Брусалка со сет за репарирање
 • Достапност: На залиха
 • 9,420 MKD
 • Без данок: 7,983 MKD