Q² Can Coat PRO

Q² Can Coat PRO

Q2 Can Coat PRO  (certificated detailers ONLY!)

- Напредна кварц технологија комбинирана со "user friendly" карактеристика
Најцврстата кварцна-хидрофобична заштита во оваа форма на пакување! Високиот степен (100') на заштита доаѓа во комбинација со висока издржливост од агресивни хемиски средства.  Апликација на Can Coat PRO значи заштита од UV зраци, јаки хемикалии, птичји измет, сол на патот, исто така заштитува од оксидација на лакот. Трајноста на овој производ е 12 до 15 месеци или 15К км. 

Нанеси го производот на мека микрофибер крпа (Soft Dryer или Polish Wipe) и аплицирај го до саканото ниво на сјај. Овој производ се користи и како обновување на производите кои нудат 5 год заштита.

Пакување: 200ml. + 3x sprays + microfiber
  

                                                    

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 3198
  • Производител: Gyeon
  • Код: Can Coat PRO
  • Достапност: На залиха