Pulimoquettes Oxygen

Pulimoquettes Oxygen

Pulimoquettes Oxygen - со активен кислород и микро капсули

Pulimoquettes Oxygen е новото МА- FRA средство за чистење со " active oxygen " технологија : тоа е иновативен концентриран детергент кој произлегуваат од најдобрите техники на модерната хемија погоден за чистење на секаков вид на ткаенина, кадифе и алкантара со размер од 1:10 - 1:20

Pulimoquettes Oxygen е составен врз основа на активен кислород , со што значително ја подобрува моќта на чистењето и значително ги зголемува перформансите со цел да се обезбеди подобро испирање во крајната фаза и да се произведе помалку пена при чистењето.

Новиот сурфактант може безбедно да се користи на деликатни и обоени материјали, одлучувачки зголемување на моќта на чистење , како и тотална безбедност на сите пластични  или метални делови. Pulimoquettes Oxygen ги надмина сите стандардни перформанси на претходната верзија .

Сосема нова карактеристика на Pulimoquettes Oxygen е претставена од страна на микрокапсулите со кои е способен да ослободи многу пријатен мирис кој долго ке трае!

Оваа нова технологија носи директни придобивки за конечниот резултат, благодарение на микрокапсулите мирисот се шири полека со текот на времето , ослободувајки пријатно чувство на долготрајна свежина.

Клиенти кои се обиделе со Pulimoquettes Oxygen  ја почуствувале разликата во споредба со другите производи на пазарот!


Пакување 4,5 кг.


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 10048
  • Производител: MA-FRA
  • Код: Pulimoquettes Oxygen
  • Достапност: На залиха
  • 1,590 MKD
  • Без данок: 1,347 MKD